Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
data: 19.06.2018
imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Gminne Święto Kobiet w Kłoczewie
print
opublikowano: 2017-03-14 15:05:57

Gminne Święto Kobiet w Kłoczewie W niedzielę 13 marca w Kłoczewie już po raz siódmy zorganizowano dla Pań Gminne Święto Kobiet. Na publiczność zgromadzoną w hali sportowej w Kłoczewie czekało wiele atrakcji.

Na początek zaprezentowano program artystyczny „Do grającej szafy grosik wrzuć” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Kłoczewie. Podczas  widowiskowego show muzycznego młodzież wykonała największe przeboje polskiej piosenki z lat 50, 60 i 70-tych.  Następnie, niemałej dawki humoru dostarczył widzom program kabaretowy w wykonaniu zespołu „Czerniczanki z Kapelą”.  Zwieńczeniem wspólnego świętowania był koncert zespołu „Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł”.

Wzruszającym punktem programu Gminnego Święta Kobiet było wręczenie kwiatów i pamiątkowych podziękowań dla 12 kobiet szczególnie zaangażowanych  w działalność kulturalną i społeczną gminy Kłoczew. Za wieloletnią pracę w Kołach Gospodyń Wiejskich wyróżniono: Leokadię Grzyb z Gozda, Kazimierę Kapusta z Czernica, Krystynę Tomaszek z Kłoczewa, Barbarę Ciołek z Kłoczewa. Podziękowania za zaangażowanie w rozwój kultury i promocję gminy otrzymały: Renata Miłosz – kierownik Chóru Cantate Deo, Irena Syczewska Syroka – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Tradycji i Rozwoju Gminy Kłoczew, Justyna Łubianka – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kawęczyn, Agnieszka Galińska – Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Wiejskich „Wspierajmy się” w Czernicu, Teresa Celej – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gęsia Wólka, Dorota Żmuda – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bramka, Teodozja Grzyb – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gózd, Marzena Lipiec – Prezes Stowarzyszenia „Nasza Przykwa”.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą imprezie była wystawa rękodzieła pod nazwą „Koronki i Kordonki”, na której zaprezentowano prace wykonane przez  kobiety z terenu gminy Kłoczew. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a twórczynie wielkim uznaniem publiczności.

Na zakończenie uroczystości wszyscy mogli skosztować słodkich babeczek oraz przyjąć najlepsze życzenia od Wójta Gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Marka Cąkały.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie.

Gminne Święto Kobiet w Kłoczewie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

powrót