Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
date: 23.07.2019
name-day: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Wielkanocny Konkurs Plastyczny edycja X
print
published: 2019-04-15 11:28:21

Wielkanocny Konkurs Plastyczny edycja X Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie zorganizował w tym roku X edycję Wielkanocnego Konkursu Plastycznego. Celem konkursu jest przede wszystkim kultywowanie lokalnych tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych (symbolika, obrzędy, zwyczaje, dekoracje ludowe), a także pobudzanie wyobraźni i zachęcanie do działań plastycznych i rękodzielniczych. Konkurs był adresowany do wszystkich mieszkańców gminy Kłoczew.

Wielkanocny Konkurs Plastyczny edycja X

Prace konkursowe, to jest: pisanki, palmy i kartki świąteczne były oceniane z podziałem na dwie kategorie wiekowe: 1. dzieci z klas 0 – VIII, 2. dorośli i młodzież od 16 lat.

Na tegoroczny Wielkanocny Konkurs Plastyczny zgłoszono równo 100 prac. Wśród nich znalazły się 10 palm o długości około 2m, wykonanych przez lokalne KGW i stowarzyszenia, którym Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce – KGW Gęsia Wólka,

II miejsce – KGW Kłoczew / KGW Stare Zadybie,

III miejsce – KGW Nowe Zadybie,

Wyróżnienia: KGW Czernic, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi  Gózd, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Gęsia Wólka, Stowarzyszenie Kobiet „Wola Zadybska+”,  Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich „Wspierajmy się” w Czernicu, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów RADOŚĆ.

Tradycja przygotowywania dużych palm wielkanocnych istnieje na terenie gminy Kłoczew od setek lat i stanowi unikatowy przykład żywej tradycji oraz dziedzictwo warte zachowania.

Serdecznie dziękujemy organizacjom społecznym za chęć kontynuowania tego ludowego zwyczaju. Prace konkursowe wyeksponowano na wystawach pokonkursowych w Urzędzie Gminy Kłoczew oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i wspólne pielęgnowanie polskich tradycji wielkanocnych.

go back