Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
date: 26.05.2019
name-day: Eweliny, Jana, Pawła
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Święto Kobiet 2019
print
published: 2019-03-05 10:55:26

Święto Kobiet 2019 Święto Kobiet w Gminie Kłoczew stało się coroczną tradycją kontynuowaną od 2011 roku. Z myślą o kobietach zorganizowano imprezę, podczas której wszystkie występy artystyczne i inne atrakcje dedykowane są paniom i dziewczętom. Jest to także szczególny dzień, kiedy mogą one zaprezentować swoje zdolności np. kulinarne, śpiewacze lub taneczne.

W tym roku Święto Kobiet odbyło się już 3 marca, aby w pełni wykorzystać radosną atmosferę karnawału. Rozpoczęcia uroczystości dokonał Wójt Gminy Kłoczew Zenon Stefanowski, który skierował do wszystkich kobiet życzenia i podziękowania za ich aktywny udział w życiu społecznym gminy.

Program Święta Kobiet obfitował w różnorodne występy artystyczne. Przed zgromadzoną publicznością prezentowały się między innymi dziecięce zespoły taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie. Specjalnie dla pań z gminy Kłoczew wystąpił gościnnie Chór Żelechowa z koncertem składającym się z utworów wykonywanych solo przez mężczyzn oraz z części chóralnej prezentującej repertuar ludowy.

O uśmiech i dobry humor publiczności zadbał Góralski Kabaret TRUTEŃ. Artyści przybyli aż z Zakopanego, przedstawili zabawny program pełen nie tylko żartów, ale także góralskiej muzyki. Na zakończenie święta, wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek w postaci pączków przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia i KGW w ramach ogłoszonego konkursu kulinarnego. Wszystkie wypieki okazały się równie smaczne i zostały nagrodzone. Licznie zgromadzona publiczność i występujący artyści sprawili, że mieszkańcy gminy spędzili ten wyjątkowy dzień w radosnym nastroju.

Święto Kobiet 2019

go back