Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
date: 20.06.2019
name-day: Bogny, Rafaeli, Rafała
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Jak oszczędzić na energii i dostać dotacje?
print
published: 2018-10-25 08:50:08

Jak oszczędzi na energii i dosta dotacje? 26 października o godzinie 9 pod Urząd Gminy w Kłoczewie zawitają doradcy z Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego i udzielą bezpłatnych porad o tym jak oszczędzić na rachunkach za energię oraz w jaki sposób skorzystać z dotacji na ten cel.

- Nasi doradcy udzielą wszelkich informacji o możliwościach wymiany kotłów, ocieplenia budynków, wymiany okien, montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych oraz możliwościach dofinansowania do tych inwestycji – mówi Henryk Smolarz, dyrektor Regionalnego Biura Energii w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Wysokość dofinansowania termomodernizacji zależy od dochodów na osobę w gospodarstwie domowym i może sięgać od 30 do 90 procent wartości inwestycji, ale nie może przekroczyć 53 tysięcy złotych. Obejmuje wymiany kotłów na urządzenia piątej generacji, okien, ociepleń budynków. Można również otrzymać preferencyjny kredyt na instalację urządzeń do produkcji odnawialnej energii (solary, panele fotowoltaiczne).

Ty też możesz umówić się na spotkanie i skorzystać z bezpłatnej porady. Regionalne Biuro Energii UMWL 20-029 Lublin, ul. Artura Grottgera 4. Telefony +48 81 537-16-16 lub +48 81 537-16-17. E-mail: doradctwo.energetyczne@lubelskie.pl

Na spotkanie zapraszają Wójt Gminy Zenon Stefanowski i Henryk Smolarz, dyrektor Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego WL.

Jak oszczędzi na energii i dosta dotacje?

go back