Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
data: 26.03.2019
imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Wojewoda lubelski organizuje Kongres Organizacji Pozarządowych
print
opublikowano: 2018-03-26 14:33:40

Wojewoda lubelski organizuje Kongres Organizacji Pozarządowych 16 kwietnia 2018 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie odbędzie się Kongres Organizacji Pozarządowych organizowany przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka. Takie same spotkania zaplanowano również w Białej Podlaskiej (19 kwietnia), Chełmie (17 kwietnia) i Zamościu (18 kwietnia).

W trakcie tego wydarzenia nagrodzone zostaną organizacje, które przez swoje działania aktywizują  i integrują środowisko lokalne, kształtują zasady współżycia społecznego oraz poprawiają jakość życia społeczności lokalnej. Celem kongresu jest również wzmocnienie wizerunku organizacji pozarządowych i identyfikacja oraz promocja dobrych praktyk – mówi Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.
 
W trakcie kongresu odbywać się będą równolegle Targi NGO pod hasłem „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”,  w których organizacje pozarządowe z woj. lubelskiego będą mogły prezentować swoją ofertę oraz promować usługi i wyroby. – W trakcie wydarzenia gościć będziemy Sekretarzy Stanu i ekspertów z dziedziny finansowania organizacji pozarządowych oraz zmian w prawie dotyczących NGO – dodaje wojewoda Czarnek.
 
Dodatkowo, do 16 lutego br. (piątek), organizacje pozarządowe z terenu woj. lubelskiego mają możliwość zgłaszania kandydatur do odznaczeń dla osób szczególnie zaangażowanych w działalność społeczną. Natomiast zgłoszenia udziału w kongresie przyjmowane są do piątku, 6 kwietnia 2018 r.
 
Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.konferencja.lublin.uw.gov.pl

powrót