Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
data: 16.01.2019
imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Remont pomnika pomordowanych mieszkańców Woli Zadybskiej i okolic najlepszą inicjatywa sołecką na Lubelszczyźnie
print
opublikowano: 2018-03-11 12:54:06

Remont pomnika pomordowanych mieszkańców Woli Zadybskiej i okolic najlepsz inicjatywa sołeck na Lubelszczyźnie W piątek 9 marca w Ruścu, w mazowieckiej Gminie Nadarzyn odbyły się krajowe obchody Dnia Sołtysa i ogólnopolska konferencja naukowa „Niepodległa i inspirująca wieś polska…” podczas, której ogłoszono laureatów I edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki najlepsza inicjatywa” Gmina Kłoczew do konkursu zgłosiła zadanie zrealizowane w 2013 r. w Woli Zadybskiej, polegające na remoncie pomnika upamiętniającego ofiary II wojny światowej, mieszkańców Woli Zadybskiej i okolic. W konkursie wyłoniono laureatów wojewódzkich. Z województwa lubelskiego, inicjatywa nasza została oceniona jako najlepsza!

Laur zwycięstwa przypadł sołectwu Dankowice ze Śląska, gdzie działa młodzieżowa rada sołecka i najmłodsi mieszkańcy aktywnie uczestniczą we wszystkich inicjatywach realizowanych na terenie sołectwa. W konferencji uczestniczyli – wójt Zenon Stefanowski, skarbnik Janina Dębek, inspektor referatu inwestycji Jacek Zagórski, sołtys wsi Wola Zadybska – Waldemar Filiks, sołtys Bramki – Marian Kryczka oraz Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Grzegorz Kapusta.

Sołectwo Wola Zadybska za udział w konkursie otrzymało pamiątkowy dyplom i czek o wartości 1000 zł. Nagrodę rzeczową i dyplom uznania przyznał również Marszałek Województwa Lubelskiego, które wręczył w jego imieniu wicemarszałek - Pan Grzegorz Kapusta. Gospodarzem bardzo dobrze zorganizowanej konferencji było stowarzyszenie „Sołtysi Mazowsza”.

Konferencja była doskonałym forum wymiany doświadczeń i dobrych oraz ciekawych inicjatyw realizowanych z funduszy sołeckim na terenie całego kraju.

Remont pomnika pomordowanych mieszkańców Woli Zadybskiej i okolic najlepsz inicjatywa sołeck na Lubelszczyźnie

powrót