Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
data: 18.12.2018
imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Obchody Święta Niepodległości w Kłoczewie
print
opublikowano: 2017-11-13 15:10:44

Obchody Święta Niepodległości w Kłoczewie Gminne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył Ks. Proboszcz Marek Kot. Pod Krzyżem Legionistów do zebranych przemawiał Wójt Gminy. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że niepodległość to nie wydarzenie zapisane na kartach historii, ale rzeczywistość i codzienność przejawiająca się w szacunku do ojczyzny i drugiego człowieka.

Tradycyjnie przedstawiciele urzędów, organizacji i instytucji w asyście harcerzy z 4 Drużyny Harcerek „Astrum” z SP w Kłoczewie, przy werblach orkiestry, złożyli wiązanki okolicznościowe.

Część artystyczna uroczystości odbyła się w hali sportowej w Kłoczewie. Rozpoczęła się Koncertem Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Żelechów. Następnie z montażem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłoczewie. Program uroczystości urozmaicony był występami zespołu: „Czerniczanki” z kapelą, Scholii Parafialnej „Logos”, Zespołu Ludowego z Kawęczyna, zespołu dziecięcego „A ku – ku” ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie oraz zespołu „Kłoczewiacy”

Części artystycznej towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i śmierci Danuty Siedzikówny ps. „Inka” – sanitariuszce 5 Wileńskiej Brygady AK zamordowanej przez władze komunistyczne w 1946 r.

Świąteczna i niecodzienna atmosfera towarzyszyła wszystkim jeszcze długo po występach.

Zapraszamy do galerii zdjęć z obchodów.

Obchody Święta Niepodległości w Kłoczewie

powrót