Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
data: 17.11.2018
imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Kłoczew 2017
print
opublikowano: 2017-10-17 08:47:51

Dzie Edukacji Narodowej w Gminie Kłoczew 2017 W piątek 13 października br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Goździe odbyły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku w obchodach wzięli udział emerytowani i czynni zawodowo nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi wszystkich szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kłoczew.

Wójt Gminy – Zenon Stefanowski w swoim przemówieniu mówił, że Gmina jest dobrze przygotowana do wdrożenia reformy oświaty. Podkreśli, że mimo obniżenia stopnia organizacji trzech szkół, pracy nie stracił żaden nauczyciel. Oświata jest nadal priorytetem dla niego i rady gminy, czego przykładem jest budowa przedszkola samorządowego w Kłoczewie o wartości 3,5 mln i realizacja szóstego z kolei projektu edukacyjnego pn. „Kształcenie bez granic” o wartości 1,4 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dzięki któremu do wszystkich szkół zostaną zakupione pomoce dydaktyczne za ok. pół miliona złotych, uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych i rozwijających zainteresowania, zaś nauczyciele mają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji. 

Życzenia nauczycielom złożyli również Ks. Proboszcz – Marek Kot, Marek Cąkała – Przewodniczący Rady Gminy w Kłoczewie oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gozdzie – Paweł Kania.

W bieżącym roku nagrody Wójta Gminy Kłoczew otrzymali:
1. Pan Antoni Całka – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Kłoczewie
2. Pan Paweł Kania – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Goździe
3. Pani Beata Kania – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicu
4. Pani Teresa Opalińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Kupczyka w Woli Zadybskiej
5. Pani Hanna Pieńkosz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Starym Zadybiu
6. Pani Marianna Piszczek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawęczynie
7. Pani Krystyna Kępka – p.o. Kierownika Centrum Usług Wspólnych w Kłoczewie

Gminne uroczystości zaszczycił swoją obecnością Pan Kornel Morawiecki – Marszałek Senior Sejmu RP VIII Kadencji, który przybliżył historię święta, zaakcentował role KEN w historii zawodu nauczyciela oraz podkreślił, iż jest to praca, która wymaga wielu poświęceń, trudu i wyrozumiałości ze strony innych.

Bogaty program artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Gozdzie, przygotowany przez nauczycieli: Bożenę Lipiec, Magdę Sobiech, Małgorzatę Szewczyk, Ewę Pieńkosz, Edytę Kania, Agnieszkę Wojda i Jadwigę Szponder.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dzie Edukacji Narodowej w Gminie Kłoczew 2017

powrót