W dniu 10 września 2017 r. na boisku sportowym w Starym Zadybiu po raz kolejny odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze mające na celu sprawdzenie sprawności bojowej poszczególnych jednostek OSP z terenu naszej gminy.
Zawody o godzinie trzynastej otworzył Wójt Gminy Kłoczew – Zenon Stefanowski, były one sędziowane przez Komisję powołaną przez Komendanta Powiatowego PSP w Rykach Starszego Brygadiera – Krzysztofa Miłosza.
W zawodach udział wzięło 10 jednostek OSP (Czernic, Gęsia Wólka, Janopol, Kawęczyn, Kłoczew, Nowe Zadybie, Przykwa, Stare Zadybie, Wola Zadybska i Wylezin) oraz 2 jednostki Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP Czernica – chłopcy i dziewczęta).
W trakcie trwania zawodów poszczególne jednostki zaprezentowały pokaz musztry w której dwa pierwsze miejsca zajęły ex aequo jednostka OSP z Przykwy prowadzona przez Andrzeja Lipca i jednostka OSP z Woli Zadybskiej prowadzona przez Piotra Wiśniewskiego.
Następnie odbyła się sztafeta pożarnicza 7 x 50 i konkurencja ćwiczenia bojowego.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasyfikacja generalna:
|
Miejsce |
Jednostka OSP |
Punkty |
|
1. |
Przykwa |
108 |
|
2. |
Kłoczew |
116 |
|
3. |
Wola Zadybska |
119 |
|
4. |
Wylezin |
122 |
|
5. |
Czernic |
124 |
|
6. |
Janopol |
126 |
|
7. |
Kawęczyn |
134 |
|
8. |
Stare Zadybie |
137 |
|
9. |
Gęsia Wólka |
149 |
|
10. |
Nowe Zadybie |
172 |
Musztra:
|
Miejsce |
Jednostka OSP |
Punkty |
|
1. |
Przykwa |
25 |
|
1. |
Wola Zadybska |
25 |
|
3. |
Janopol |
21 |
|
4. |
Czernic |
20 |
|
5. |
Kawęczyn |
19 |
|
6. |
Nowe Zadybie |
18 |
|
7. |
Gęsia Wólka |
12 |
|
8. |
Wylezin |
10 |
|
9. |
Stare Zadybie |
1 |
W kategorii MDP Dziewcząt:
I miejsce: Czernic – 156 pkt.
W kategorii MDP Chłopców:
I miejsce: Czernic – 174 pkt.
Zwycięskie zespoły OSP zostały nagrodzone statuetkami, dyplomami i nagrodami pieniężnymi. Pozostałe jednostki otrzymały dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Kłoczew.
Polecane wydarzenia





