Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
data: 19.06.2018
imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Gminny Dzień Dziecka 2017
print
opublikowano: 2017-06-12 13:43:47

Gminny Dzie Dziecka 2017 Już od pięciu lat w gminie Kłoczew, z inicjatywy Wójta Gminy Zenona Stefanowskiego, organizowany jest Gminny Dzień Dziecka czyli festyn pełen atrakcji dla dzieci i rodzin. Tegoroczna impreza odbyła się w niedzielę 11 czerwca na boisku w Starym Zadybiu. Organizatorzy przygotowali wiele darmowych atrakcji.

Dzieci i dorośli mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach,  które prowadzili animatorzy. Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie przygotował plenerowy „Kącik plastyczny” w którym dzieci wykonywały przestrzenne prace plastyczne.

Dodatkowych wrażeń dostarczyły najmłodszym pokazy samochodów strażackich przygotowane przez OSP Nowe Zadybie, OSP Janopol i OSP Wola Zadybska. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Komendy Powiatowej Policji w Rykach oraz policyjny radiowóz. Tego dnia każdy maluch mógł zostać na chwilę strażakiem lub policjantem.

Nieodłącznym elementem Gminnego Dnia Dziecka były wyraźne akcenty profilaktyczne. W przygotowanym  „namiocie profilaktycznym”  można było pozyskać materiały informacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień,  lub wykonać podstawowe badania zdrowotne. Obok namiotu znalazła się galeria prac nagrodzonych w Plastycznym Konkursie Profilaktycznym „Stop uzależnieniom”.

Tradycyjnie dla najmłodszych udostępniono bezpłatnie park zabaw.

Na scenie prezentowały się zespoły taneczne i wokaliści z Gminnego Ośrodka Kultury oraz szkół z terenu gminy Kłoczew. Występy małych artystów zachęciły publiczność do wspólnej zabawy tanecznej  z zespołem LORENS , która była ostatnim punktem programu imprezy.

Organizatorem Gminnego Dnia Dziecka był Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie.

Galeria zdjęć na naszej stronie

Gminny Dzie Dziecka 2017

i na Facebook'u

Gminny Dzie Dziecka 2017

powrót