Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
date: 15.07.2020
name-day: Henryka, Igi, Włodzimierza
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
KOMUNIKAT W SPRAWIE SUSZY
print
published: 2019-07-03 10:59:47

KOMUNIKAT W SPRAWIE SUSZY Poniżej przedstawiam Komunikat Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach z dnia 1.07.2019 r., w którym stwierdzono wystąpienie suszy rolniczej w uprawach zbóż jarych, rzepaku i rzepiku na terenie gminy Kłoczew.

W związku z powyższym informuję, że istnieje możliwość składania oświadczeń o stratach w w/w uprawach spowodowanych suszą, co pozwoli na ich oszacowanie przez komisję.

KOMUNIKAT W SPRAWIE SUSZY

Mając na względzie zbliżające się żniwa producenci rolni, u których wystąpiły straty spowodowane suszą, są proszeni o niezwłoczne złożenie stosownych oświadczeń o stratach, gdyż komisja może szacować straty wyłącznie przed zbiorem plonu głównego.

Oświadczenia należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Kłoczewie w godzinach pracy urzędu.

W przypadku posiadania gruntów na terenie innych gmin należy złożyć oświadczenie o stratach we właściwym miejscowo Urzędzie Gminy.

W rubryce „rodzaj uprawy” powyższego oświadczenia należy wpisać wszystkie uprawy w gospodarstwie (również nieuszkodzone) zgodnie z wnioskiem o płatności bezpośrednie złożonym w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na rok 2019.

Hodowcy zwierząt obowiązani są równocześnie do złożenia oświadczenia o stratach i ilości zwierząt w gospodarstwie.

Nadmieniam, że oświadczenia zgodne z ewidencją ARiMR, o których mowa wyżej należy składać w terminie co najmniej 1 tydzień przed planowanym zbiorem zbóż, co umożliwi komisji oszacowanie wielkości strat.

 

W załączeniu druki wraz ze wzorami:
1.      Oświadczenie o stratach w uprawach
2.      Oświadczenie o ilości zwierząt w gospodarstwie

go back