Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
date: 21.09.2019
name-day: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej
Zarząd Powiatu Ryckiego zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe Szpitala Powiatowego w Rykach
print
published: 2019-02-27 11:28:23

Zarząd Powiatu Ryckiego zwraca si z prośb o wsparcie finansowe Szpitala Powiatowego w Rykach Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Ryckiego!

Oczekiwania społeczne w zakresie wznowienia działalności naszego szpitala są ogromne. Podjęliśmy w tej sprawie publicznie zobowiązania i odpowiedzialnie je realizujemy. Zarząd Powiatu utworzył nowy podmiot leczniczy - w dniu 7 stycznia br. zawiązana została spółka z o.o. „Szpital Powiatowy w Rykach” (KRS 0000767134).
Chcąc osiągnąć poziom usług medycznych zadowalający mieszkańców uważamy za niezbędne szybkie inwestycje w sprzęt i wyposażenie. Szpital w chwili obecnej musi być niemal od podstaw wyposażony w sprzęt medyczny, w pierwszej kolejności niezbędny na oddziale wewnętrznym tj. aparat rtg, usg, endoskop, kardiomonitory, aparaty do badań holterowskich. Szacujemy, że koszt zakupu wymienionego sprzętu medycznego może przekroczyć 1 mln zł.
 
Prosimy o zaangażowanie wszystkich, dla których ważne jest dobro tej placówki i którzy chcą by mieszkańcy powiatu odzyskali możliwość korzystania ze szpitalnej opieki medycznej w Rykach. Pozytywnie zareagowały już gminy naszego powiatu oraz przedsiębiorcy.  Liczy się każda złotówka.
 
Z góry serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i pomoc.
 
Chętnych do wsparcia szpitala, prosimy o dokonywania wpłat
na  rachunek bankowy o numerze:
Szpital Powiatowy w Rykach
88 1240 2425 1111 0010 8806 2438
„pomoc dla szpitala”
 
                              
Zarząd Powiatu Ryckiego
go back