Ważne:

rozmiar czcionki: A A A
|
date: 16.01.2022
name-day: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Serwis Samorządowy PAP Lokalna Grupa Działania Lokalna Grupa Rybacka Wrota Ziemi Łukowskiej

Orlik 2012

published: 2013-06-05


Kompleks składa się z boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 19,1 x 32,1 m przeznaczonego do koszykówki, piłki siatkowej i tenisa ziemnego oraz boiska piłkarskiego o wymiarach 30 x 62 m. o nawierzchni z trawy syntetycznej. W ramach inwestycji wykonano także zaplecze sanitarno- szatniowe wraz  z infrastrukturą  techniczną, utwardzono ciągi piesze i place.

Inwestycję zrealizowano w ramach Programu rządowego „Moje Boisko Orlik 2012”, którego głównym założeniem jest udostępnienie społeczeństwu, a szczególnie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego uprawiania sportu na bezpiecznych i nowoczesnych boiskach sportowych. Po krótkim okresie użytkowania wiemy, że była to wyjątkowo trafna i potrzebna inwestycja. Boiska praktycznie wykorzystywane są od rana do późnych godzin nocnych. Korzystają dzieci, młodzież , osoby dorosłe. Korzysta szkoła, grupy zorganizowane i kluby sportowe.

Inwestycja kosztowała  1 129 709,33. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki dofinansowaniu: Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 633 tysiące złotych, Samorządu Województwa Lubelskiego w kwocie 200 tysięcy złotych i środków własnych Gminy Kłoczew w kwocie 296 709,33 zł . Wykonawcą zadania była firma MORIS-SPORT Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zapraszamy do galerii dokumentującej budowę kompleksu boisk